Ahoj rodičové a přátelé,

i přes střídající se počasí na celém území ČR, je aktuální stav u nás takový, že je vše v pořádku.

Děti jsou zabezpečené a vždy sledujeme aktuální vývoj počasí včetně případných preventivních kroků. Náš tábor je, jako každý rok, napojen na záchranný systém, který by nás včas varoval.

Každopádně na tyto změny počasí jsme připraveni i programově a umíme se přizpůsobit dané situaci 😊

 

V případě, že by se něco na našem táboře dělo a bylo nutné vás kontaktovat, určitě tak uděláme neprodleně, jak budeme moct. Nemusíte se obávat 😊

 

Vaše Lucka

Ahoj,

jsme v pořádku na louce. Děti se zabydlují a svítí nám sluníčko. Všechny tímto zdravíme a přejeme si hezké počasí :)

Vážení rodiče,

ráda bych vás informovala, že na základě rozhodnutí č. 0031/12/KEMP/2021 o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu České republiky na rok 2021 se nám pro letošní rok podařilo získat dotace na letní pobyt vašich dětí. Zmíněné dotace zahrnují program a veškeré jejich aktivity. Podmínkou pro její čerpání je vrácení peněz všem účastníků, a proto vám vrátíme zaplacenou částku na účet z kterého peníze přišly. Jedná se o mimořádný dotační příspěvek ze strany MŠMT na podporu vzdělání a sociálního začlenění dětí postižených dobou COVID-19. Konečná cena letošního tábora pro vás, tedy bude jen 400Kč. Tuto částku budeme vybírat před odjezdem u autobusu v hotovosti. Je určena na výdaje, které dotace MŠMT nepokryje, nelze ji z dotací čerpat.

Dále bych vás chtěla informovat o změně odjezdu.

POJEDEME AUTOBUSEM. U autobusu budete odevzdávat batoh, kufr a veškerou dokumentaci:

  • Někteří i podepsanou přihlášku
  • Potvrzení o zdravotní způsobilosti ( někteří již odeslali)
  • Negativní potvrzení o testování
  • Potvrzení o bezinfekčnosti s datem odjezdu
  • Kartičku pojištěnce
  • Nepoužitý antigenní test ( viz níže.)

Všechny děti se musí při nástupu prokázat negativním testem nebo potvrzením o prodělání covidu. Hygienická situace se každou chvilku mění, k dnešnímu dni je možné prokázat se antigenním či PCR testem. Rádi bychom vás však požádali a otestování vašich děti PCR testem, jehož výhodou je větší spolehlivost a během tábora by se již děti nemusely testovat. V případě antigenních testů, odevzdejte podepsaný nepoužitý test u autobusu.

SRAZ: sobota 3.7. 12,30hod na parkovišti autobusů - konečná TRAM č.9 v Řepích

ODJEZD: 13hod.   Na cestu dejte dětem svačinu a pití. Začínáme až večeří a cesta je dlouhá.

NÁVRAT: sobota 17.7. cca v 16hod tamtéž.

Velmi děkujeme za spolupráci a již se těšíme na společné táborové dobrodružství.

Za vedení tábora     Lucie Macourková

V Praze 17.6. 2021 

Ahoj děti a rodičové,

máme poslední dvě volná místa, která se nám uvolnila. Neváhejte a přihlaste své dítě ještě dnes.

Vážení rodičové a děti,

již se lze přihlašovat na tábor 2021. Neváhejte, místa jsou většinou rychle pryč.

 

Těšíme se na vás :)

Vážení rodičové a děti,

již brzy vám přineseme aktuální informace k táboru a možnost přihlásit vaše děti.

 

Vážení rodiče a milí táborníci,

víme, že čekání a nejistota, zda bude nebo nebude letní tábor, byla dlouhá. Pro každého z nás je tábor srdeční záležitostí, kterou děláme dobrovolně ve svém volném čase. Takže se na něj těší nejenom děti, ale i my. Jezdíme si tam všichni odpočinout od běžného života a starostí a zažít nejrůznější dobrodružství.

O to více je nám líto, ač se všichni snažili co mohli, že letošní letní tábor se nebude konat. Na jedné straně je úsměv dětí a na druhé straně jejich zdraví. Ohledně zdraví a hygieny na táboře, kterou v jakékoliv jiné době zvládáme na jedničku, si to letos neumíme reálně představit. Nejedná se o běžný provoz, ale nelze zajistit desinfekci stanů a hlavně matrací během několika hodin, kdy se střídají běhy, hygienu WC a umývárny či teplou vodu, tak jak ji vyžadují zpřísněné hygienické předpisy. V této oblasti má nemalé slovo náš zdravotník, který, na rozdíl od mnoha z nás, měl po celou dobu na starosti zdraví nejen své, ale i zaměstnanců na svém oddělení. A opravdu nechceme hazardovat se zdravím nikoho z nás.

https://koronavirus.mzcr.cz/…/uploa…/2020/05/tabory_2505.pdf

Na základě těchto předpisů by tábor bohužel nebyl táborem, na který jsou děti zvyklé a jak ho znají, pozbyl by svého cíle a náplně. Je možné, že vše bude nakonec jinak a předpisy se uvolní, a nebo také ne a pak bychom rušili tábor třeba v půlce června a to by dle nás byla teprve podpásovka. Každý organizátor tábora se k tomuto staví po svém, záleží i na typu tábora a na službách a na tom, do jaké míry chtějí daná pravidla, která budou zajisté přísně hygienou kontrolována, plnit.

Ani snížený počet dětí není řešení. Všechny přihlášené děti, až na malé výjimky, jezdí na tábor pravidelně. Nelze si vybrat jen starší nebo mladší a nechat doma jejich kamarády, či si vzít jenom děti oddílové, neboť plno z nich se účastní všech akcí a jenom kvůli škole nestíhají schůzky.

Doufáme, že nám to, že jsme upřednostnili zdraví a bezpečnost nebudete zazlívat, aspoň trochu nás pochopíte a zachováte nám přízeň do dalších let. Těm z vás, kteří již tábor uhradili, zašleme peníze zpět na účet, ze kterého byly uhrazeny.

Za vedení tábora Lucie Macourková

V Praze 17. května 2020

 

Vážení rodiče,

i přes současnou nepříznivou epidemiologickou situaci vyhlížíme do budoucnosti s nadějí. Dále se připravujeme na letošní táborovou sezónu a pevně doufáme, že vše nechystáme zbytečně a náš tábor se v plánovaném termínu bude moci uskutečnit. V případě, že by se situace v následujících měsících nevyvíjela příznivě a byli bychom nuceni letošní tábor zrušit, budeme vás informovat.

Přejeme mnoho trpělivosti s dětmi, kterým už jistě začínají chybět spolužáci i kamarádi, pevné zdraví a trochu toho pověstného štěstí, ať se vše vyvíjí co nejlépe.

 

Právě bylo spuštěno přihlašování na tábor 2020 pro účastníky loňského tábora. Pro ostatní bude přihlašování uvolněno zhruba na přelomu ledna a února. Děkujeme za pochopení.

Hlásit se můžete tradičně zde: https://www.tabor.zelnacek.cz/prihlaska.html

Dobrý den. Náš příjezd do Prahy bude v sobotu 10. 8. v 15:00 na místo odjezdu.