Vážení rodiče a milí táborníci,

víme, že čekání a nejistota, zda bude nebo nebude letní tábor, byla dlouhá. Pro každého z nás je tábor srdeční záležitostí, kterou děláme dobrovolně ve svém volném čase. Takže se na něj těší nejenom děti, ale i my. Jezdíme si tam všichni odpočinout od běžného života a starostí a zažít nejrůznější dobrodružství.

O to více je nám líto, ač se všichni snažili co mohli, že letošní letní tábor se nebude konat. Na jedné straně je úsměv dětí a na druhé straně jejich zdraví. Ohledně zdraví a hygieny na táboře, kterou v jakékoliv jiné době zvládáme na jedničku, si to letos neumíme reálně představit. Nejedná se o běžný provoz, ale nelze zajistit desinfekci stanů a hlavně matrací během několika hodin, kdy se střídají běhy, hygienu WC a umývárny či teplou vodu, tak jak ji vyžadují zpřísněné hygienické předpisy. V této oblasti má nemalé slovo náš zdravotník, který, na rozdíl od mnoha z nás, měl po celou dobu na starosti zdraví nejen své, ale i zaměstnanců na svém oddělení. A opravdu nechceme hazardovat se zdravím nikoho z nás.

https://koronavirus.mzcr.cz/…/uploa…/2020/05/tabory_2505.pdf

Na základě těchto předpisů by tábor bohužel nebyl táborem, na který jsou děti zvyklé a jak ho znají, pozbyl by svého cíle a náplně. Je možné, že vše bude nakonec jinak a předpisy se uvolní, a nebo také ne a pak bychom rušili tábor třeba v půlce června a to by dle nás byla teprve podpásovka. Každý organizátor tábora se k tomuto staví po svém, záleží i na typu tábora a na službách a na tom, do jaké míry chtějí daná pravidla, která budou zajisté přísně hygienou kontrolována, plnit.

Ani snížený počet dětí není řešení. Všechny přihlášené děti, až na malé výjimky, jezdí na tábor pravidelně. Nelze si vybrat jen starší nebo mladší a nechat doma jejich kamarády, či si vzít jenom děti oddílové, neboť plno z nich se účastní všech akcí a jenom kvůli škole nestíhají schůzky.

Doufáme, že nám to, že jsme upřednostnili zdraví a bezpečnost nebudete zazlívat, aspoň trochu nás pochopíte a zachováte nám přízeň do dalších let. Těm z vás, kteří již tábor uhradili, zašleme peníze zpět na účet, ze kterého byly uhrazeny.

Za vedení tábora Lucie Macourková

V Praze 17. května 2020